Májový list seniorom

Deadline je do 31. mája

Ahojte,

už je to naozaj poriadne dlhá doba, čo sme sa naposledy videli v školách s našími kamošmi. Chýbajú nám už aj pani učiteľky, pani kuchárky a pani upratovačky. Teraz sme doma s rodičmi a súrodencami. Nie každý však môže byť s ľuďmi, ktorých má rád. Napríklad starší ľudia, ktorí žijú v domovoch dôchodcov. Ochrániť ich pred vírusom môžeme len tým, že budú sami. Preto sa nemôžu stretávať s ľuďmi, ktorých majú radi.

Máj je mesiac lásky. Poďme ukázať, aké veľké sú naše malé srdiečka. Pošlime spolu listy tým, ktorí sú teraz sami, a ukážme, že na nich myslíme. Je to naozaj jednoduché. Lebo rozdávať lásku je také jednoduché aj naozaj. Poďme sa pozrieť na otázky, ktoré Ti možno vŕtajú hlavou.

Čo mám písať v liste?

Napíš od srdiečka. Určite ľudí v domovoch bude zaujímať ako tráviš čas doma a ako sa máš. Môžeš napísať aj čo si sa nové naučil/naučila. Môžeš im dať aj nejaké návody ako by mohli tráviť voľný čas. A určite im napíš aj nejakú pochvalu, zvládajú to super.

Čo ak ešte neviem písať?

Nevadí! Určite sa im bude páčiť aj nejaký pekný obrázok. Namaľuj niečo pekné z lásky.

Ako sa mám podpísať?

Napíš nám do e-mailu svoje krstné meno, Tvoj vek a mesto. Ak chceš, môžeš napísať aj Tvoju školu, do ktorej chodíš. Mohlo by to vyzerať takto: Janka, 10 rokov, Detva, 3. ZŠ

Kde to mám poslať?

Keď máš list hotový, odfoť ho alebo popros rodičov, nech Ti s fotením pomôžu. Ak si zručný, môžeš ho napísať aj priamo na počítači.

List nám pošli do 31. mája na e-mail:

list@pycon.sk

Čo sa stane s mojím listom?

Tvoj list uverejníme aj na našu webovú stránku, aby mohol tešiť všetkých ľudí. Zároveň náhodne listy vytlačíme, zabalíme do obálky a keď budeme posielať ochranné štíty do domovov dôchodcov, náhodné listy pribalíme do jedného balíka. Potešíme ním celý domov dôchodcov – ochranné štíty dostanú pani ošetrovateľky a zdravotné sestry, ktoré sa o starých ľudí starajú a Ty svojím listom potešíš ľudí v domove.

Dozviem sa, kde ste môj list poslali?

Neboj sa, dáme Ti vedieť, do ktorého domova dôchodcov išiel a koľko seniorom si vyčaril úsmev na perách 😊

Ďakujeme Ti, že robíš svet lepším.

Náš tím

Každý z iného mesta, a predsa sa vieme spojiť pre dobrovoľníctvo

Nika Klimová Avatar

Nika Klimová

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Marek Mansell Avatar

Marek Mansell

Slovenská technická univerzita v Bratislave

Miroslav Kvaššay Avatar

Miroslav Kvaššay

Žilinská univerzita v Žiline

Natália Zákopčanová Avatar

Natália Zákopčanová

Stredná športová škola v Banskej Bystrici

Bibiána Kleinová Avatar

Bibiána Kleinová

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre

Peťa Starečková Avatar

Peťa Starečková

Základná škola v Považskej Bystrici


Ďakujeme, že nám pomáhate